ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΣΕΜΙΝΑΡΙΩΝ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ INNOTRITION ΑΠΟ ΤΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΑΡΤΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΣΤΗΝ ΑΡΤΑ

Διεξαγωγή δύο σεμιναρίων διάχυσης και προαγωγής των αποτελεσμάτων του έργου στο πλαίσιο του προγράμματος Innotrition που υλοποιείται από Ελληνικής πλευράς από το Επιμελητήριο Άρτας και το Τμήμα Γεωπονίας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων στην Άρτα.

Επισυνάπτεται η πρόσκληση προς τους παραγωγούς, τους επιχειρηματίες της αγροδιατροφής,  την επιστημονική κοινότητα, τους φοιτητές, τους καταναλωτές και το ευρύ κοινό.
Επισυνάπτεται το πρόγραμμα των δύο ημερίδων η πρώτη της Τρίτης 7-12-2021 στο ξενοδοχείο ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ στις 10.30 για τους παραγωγούς και τους επιχειρηματίες της αγροδιατροφής και η δεύτερη στο αμφιθέατρο του Επιμελητηρίου της Άρτας στο κέντρο της πόλης στις 9.30 για τους επιστήμονες, τους φοιτητές, τους καταναλωτές και εν γένει για το ευρύ κοινό.