ΗΜΕΡΙΔΑ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΟΥ ΕΡΓΟΥ insect feed aroma 9-2023

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΟΥ ΕΡΓΟΥ INSECTFEEDAROMA

Το μυαλό στα άκρα σημαίνει και γνώση στα άκρα. Στις 25 του μηνός και ώρα 10.00 θα παρουσιαστούν τα τελικά αποτελέσματα του ερευνητικού μας έργου “Καινοτόμες ζωοτροφές με άλευρα εντόμων και λειτουργικά συστατικά αρωματικών, φαρμακευτικών φυτών για τσιπούρες, κρεοπαραγωγά κοτόπουλα και χοίρους”, στο πλαίσιο των προκηρύξεων του δεύτερου κύκλου του προγράμματος Ερευνώ Καινοτομώ, 2019-2023. Τα αποτελέσματα μοναδικά καθώς το ερευνητικό επιτελείο εξαιρετικό και πολυσυλλεκτικό. Η ημερίδα παρουσίασης στο αμφιθέατρο του Ινστιτούτου Γενετικής βελτίωσης και φυτογενετικών πόρων του ΕΛΓΟ-ΔΗΜΗΤΡΑ στο αγρόκτημα της Θέρμης. Η συνεργασία των φορέων άψογη και ήταν τιμή το έργο να συντονίζεται από το Τμήμα Γεωπονίας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων. Οι φανατικοί του διαδικτύου στο σύνδεσμο http://usO6web.zoom.us/j/88207117683… αλλά πολύ θα χαιρόμασταν να σας είχαμε κοντά, γιατί η ανθρώπινη παρουσία είναι αναντικατάστατη.
Επιστημονικός υπεύθυνος: Τμήμα Γεωπονίας, Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων
Ερευνητικοί εταίροι:
Τμήμα Κτηνιατρικής, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
Τμήμα Βιολογίας, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
Τμήμα Φαρμακευτικής, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
Τμήμα Γεωπονίας, Φυτικής Παραγωγής και Αγροτικού Περιβάλλοντος Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας
Ινστιτούτο Γενετικής Βελτίωσης και Φυτογενετικών πόρων, ΕΛΓΟ -ΔΗΜΗΤΡΑ
ΕΛΒΙΖ Α.Ε