Εξ αποστάσεως διαδικασίες για την υποστήριξη Πτυχιακής Εργασίας και τη Βεβαίωση Πτυχίου

Oι φοιτητές που υποστηρίζουν την πτυχιακή τους εργασία εξ αποστάσεως, αφού την παρουσιάσουν επιτυχώς, θα πρέπει να ακολουθήσουν τα παρακάτω βήματα:

Το πρακτικό εξέτασης που φέρει την βαθμολογία και τις υπογραφές των εξεταστών, αποστέλλεται στη Γραμματεία από τον επιβλέποντα καθηγητή, πρωτοκολλείται και στην συνέχεια αποστέλλεται από την Γραμματεία στον φοιτητή για να χρησιμοποιηθεί στην Βιβλιοθήκη.
Ανεβάζουν στο Αποθετήριο της Βιβλιοθήκης το pdf της πτυχιακής τους εργασίας σύμφωνα με τις οδηγίες της Βιβλιοθήκης
Όταν ολοκληρωθεί αυτή η διαδικασία, και έχουν εκπληρώσει όλες τις υποχρεώσεις τους (επικαιροποίηση της πρακτικής άσκησης, επιτυχής εξέταση της πτυχιακής εργασίας, ολοκλήρωση μαθημάτων του προπτυχιακού προγράμματος σπουδών και επιθυμούν να λάβουν πτυχίο:

Εξ’αποστάσεως διαδικασίες για την υποστήριξη πτυχιακής εργασίας:

α. Άδεια διάθεσης τεκμηρίου (δείτε την άδεια πατώντας εδώ)

Στέλνουν ηλεκτρονικά στην Γραμματεία τη βεβαίωση από τη Βιβλιοθήκη:
α. ότι δεν έχουν εκκρεμότητες με δανεισμένα βιβλία και ότι έχει αναρτηθεί η πτυχιακή εργασία τους στο Ιδρυματικό Αποθετήριο της Βιβλιοθήκης του Πανεπιστημίου.

β. Αίτηση για πτυχίο (δείτε την αίτηση πατώντας εδώ)

γ. Αίτηση για πιστοποιητικό αναλυτικής βαθμολογίας(δείτε την αίτηση πατώντας εδώ)

δ. Ερωτηματολόγιο πτυχιούχων (δείτε το ερωτηματολόγιο εδώ)

Για οποιαδήποτε διευκρίνηση επικοινωνήστε με την Γραμματεία του Τμήματος