ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ ΣΤΟ 42ο ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΒΙΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ  (ΕΕΒΕ) ΜΕ ΜΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ-ΠΟΣΤΕΡ ΜΕ ΤΙΤΛΟ

“ΧΡΩΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΟΣ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΧΡΩΣΤΙΚΩΝ ΣΤΑ ΠΕΤΑΛΑ ΤΗΣ ΠΑΠΑΡΟΥΝΑΣ ΤΟΥ ΑΓΡΟΥ PAPAVER RHOEAS L.”

Το Συνέδριο διεξάγεται στη Θεσσαλονίκη 18-2Ο ΜΑΙΟΥ 2023 ΣΤΟ ΚΕΝΡΟ ΔΙΑΔΟΣΗΣ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΩΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ (ΚΕΔΕΑ) ΣΤΟ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (ΑΠΘ).  Το επιστημονικό συνέδριο είναι ετήσιο και αποτελεί  ένα ανοικτό βήμα για όλους όσους ασχολούνται ερευνητικά στα διάφορα επιστημονικά πεδία της Βιολογίας.  Αποτελεί πλέον έναν θεσμό στα επιστημονικά δρώμενα της χώρας με εντυπωσιακή συμμετοχή προπτυχιακών και μεταπτυχιακών φοιτητών.