Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος – θέσεις εργασίας σε ερευνητικά έργα

Το Εργαστήριο Υγείας των Ζώων, Υγιεινής & Ποιότητας Τροφίμων του Τμήματος Γεωπονίας, Πανεπιστημίου Ιωαννίνων (Πανεπιστημιούπολη Άρτας) πρόκειται να προκηρύξει  θέσεις για Βιολόγους / Χημικούς / Γεωπόνους / Κτηνιάτρους / συναφείς ειδικότητες για απασχόληση σε Ευρωπαϊκά προγράμματα με ορίζοντα τριετίας. Οποιαδήποτε προηγούμενη εμπειρία σε τεχνικές μοριακής βιολογίας / τεχνικές “omics” / τεχνικές μικροβιολογίας / κυτταροκαλλιέργειες στον τομέα της Αγροδιατροφής και στη διαχείριση ερευνητικών προγραμμάτων θα συνεκτιμηθεί, όπως και οι δημοσιεύσεις σε διεθνή επιστημονικά περιοδικά.

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να αποστείλουν εκδήλωση ενδιαφέροντος και βιογραφικό σημείωμα  στο labmic@uoi.gr ή να τηλεφωνήσουν στο 2681050203.

*Επισυνάπτουμε επίσης και το λογότυπο του εργασητρίου

Εκ μέρους της Καθ. Τζώρα Αθηνάς

Αχιλλέας Καραμούτσιος

Χημικός, Εξ. Συνεργάτης

Achilleas T. Karamoutsios, Chemist, M.Sc.

Laboratory of Animal Health, Food Hygiene and Quality

School of Agriculture