Παραγωγή ωμέγα -3 κεφαλογραβιέρας από το ερευνητικό έργο του Τμήματος Γεωπονίας Green Feeds και ημερίδα ενημέρωσης καταναλωτών και παραγωγών

Το Τμήμα Γεωπονίας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων στην Άρτα και η Τυροκομική Αμφιλοχίας Μπουτσώλης ΑΒΕΕ σας προσκαλούν την Πέμπτη 23 Φεβρουαρίου και ώρα 12.00 μεσημβρινή στο κατάστημα Λεωφόρος δίπλα από τις εγκαταστάσεις της Τυροκομικής Αμφιλοχίας στο Αμπελάκι Αμφιλοχίας για την ενημέρωση παραγωγών και καταναλωτών για την παραγωγή ω-3 κεφαλογραβιέρας στο πλαίσιο του έργου Green Feeds που χρηματοδοτήθηκε με τη συγχρηματοδότηση Ελλάδας και Ευρωπαϊκής Ένωσης από το Επιχειρησιακό πρόγραμμα ΕΠΑνΕΚ Ανταγωνιστικότητα, Επιχειρηματικότητα, Καινοτομία, πρώτος κύκλος των έργων Ερευνώ-Καινοτομώ.

Γιάννης Σκούφος

Ioannis A. Skoufos, Professor, D.V.M., M.Sc., Ph.D.

Laboratory of Animal Science, Nutrition and Biotechnology
School of Agriculture