FESTIVAL “UOI for ALL- A day to celebrate” Παρασκευή 2/12/2022 – Μονάδα Προσβασιμότητας και Κοινωνικής Στήριξης Φοιτητών Πανεπιστημίου Ιωαννίνων

Mε αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα ατόμων με αναπηρία θα πραγματοποιηθεί

Φεστιβάλ με την επωνυμία “UOI for All

Οι εκδηλώσεις έχουν προγραμματιστεί για την Παρασκευή 2/12/2022  στις 11 πμ. στο συνεδριακό κέντρο “Κάρολος Παπούλιας”. Θα έχουμε ομιλίες από τρεις καθηγητές, από πρώην και νυν φοιτητές μας (η μία παλαιά φοιτήτριά μας είναι με κινητική αναπηρία). Φοιτητικοί σύλλογοι θα δώσουν το παρόν τους με δράσεις μεταξύ άλλων αιμοδοσίας, φωτογραφικής έκθεσης, μουσικής, ραδιοφωνικής κάλυψης κ.ά. Το μεσημέρι 2μιση με 4μιση στο χώρο του συνεδρίου θα προβληθεί η κινηματογραφική ταινία “Το αριστερό μου πόδι” (βλ. https://www.imdb.com/title/tt0097937/ )

Το υπηρεσιακό λεωφορείο (52 θέσεων) μπορεί να είναι στον Πανεπιστημιακό χώρο της Άρτας το πρωί της Παρασκευής (περίπου 9μιση) για να παραλάβει όσους φοιτητές έχουν δηλώσει το ενδιαφέρον τους να έρθουν.

Η επιστροφή θα προγραμματιστεί αμέσως μετά την προβολή της ταινίας.

Η δήλωση συμμετοχής θα γίνει μέχρι την Πέμπτη 11:00π.μ. στην Γραμματεία του Τμήματος

Με κάθε πρόσφορο μέσο ( τηλεφωνικά, με email, η με φυσική παρουσία)

Μονάδα Προσβασιμότητας και Κοινωνικής Στήριξης Φοιτητών

Πανεπιστημίου Ιωαννίνων