ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΑ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ

Αγαπητοί φοιτητές,
Χρόνια πολλά. Ένα υγιές και δημιουργικό 2023 για όλους!

Στα πλαίσια των επαναλήψεων θα πραγματοποιηθεί μάθημα θεωρίας με επαναληπτικές ασκήσεις την Τετάρτη 11 Ιανουαρίου 10-12 το πρωί. Το μάθημα απευθύνεται σε όσους φοιτητές  θέλουν να το παρακολουθήσουν μεγαλύτερων εξαμήνων αλλά και του Α εξαμήνου. Την ίδια μέρα στην προγραμματισμένη  από το πρόγραμμα μαθημάτων ώρα θα πραγματοποιηθεί η θεωρία του μαθήματος. Την Πέμπτη 12 Ιανουαρίου σύμφωνα με το πρόγραμμα θα πραγματοποιηθεί και το εργαστήριο του μαθήματος. Παρακαλείσθε να φέρετε τα εργαστηριακά τετράδια μαζί σας για διορθώσεις, διευκρινίσεις και επίλυση αποριών.

Υπενθυμίζεται ότι στην ηλεκτρονική τάξη του μαθήματος (Μάθημα: Γενική και Ανόργανη Χημεία (uoi.gr)) ‘Γενική και Ανόργανη Χημεία”  έχει αναρτηθεί διδακτικό υλικό με κύρια σημεία της θεωρίας αλλά και ενδεικτικές ασκήσεις.

Οι φοιτητές εξαμήνων μεγαλύτερων από το Α’ παρακαλούνται για να έχουν πρόσβαση στο καινούργιο υλικό το οποίο βρίσκεται σε θέμα με τίτλο “Διαλέξεις θεωρίας ακ. έτους 2022-2023” να γραφούν εκ νέου στην ηλεκτρονική τάξη του μαθήματος.

Οι υπεύθυνοι του μαθήματος