CHEESECULT ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΤΟΥ ΑΡΓΥΡΟΚΑΣΤΡΟΥ

Είναι γεγονός ότι ηΛίτσα ενώ τα κάνει όλα δεντα λέει όλα. Ηεπίσκεψηστο Πανεπιστήμιοτου Αργυροκάστρουγια τοκλείσιμοτου πολυαναγνωρισμένου έργου CheeseCult υπερέβαινε τα εσκαμμένα! Είχετηχαρά τηςσυνάντησηςμεμια ομάδα που οδήγησε ένα έργοσε απίστευτεςκαινοτομίες. Οπρώτοςβαλκανικόςδρόμοςτου τυριού, τα πρώτα μονοφυλετικάτυριά τηςχώρας από την Ήπειρο, ηεξαιρετική διασύνδεσημετουςΔήμουςΑργυροκάστρουκαι Δρόπολης, τα Κέντρα ανάδειξηςτηςτυροκομίαςστιςδύοχώρες, ηχαρτογράφησητου δρόμου του τυριού, τοβιβλίοτου τυριού μερικές από αυτές. Στονεπίλογοτου έργου είναι δεδομένεςοι ευχαριστίεςγια την αγαστή και πρόσφορησυνεργασία στηνκ. Αλεξάνδρα Μέγα που μεγιστοποίησετησυμβολή τηςΓαλακτοκομικήςΣχολήςτωνΙωαννίνωνμαζί μετουςσυνεργάτεςτηςωςεταίρωντου έργου, στηνεξαιρετική IldaMaraπου χωρίς αυτήντο έργοδενθα μπορούσενα αποκτήσει τησημασία του στηγείτονα χώρα, στονΣωτήρηΤσουκαρέληπου μας ανακάλυψεκαι μαςμπόλιασεμετην ιδέα και προφανώςστους αγαπημένουςφίλουςκαι συναδέλφουςτου Τμήματος, τηςΑθηνάς, τηςΛίτσας, του Τάσου, του Λευτέρη, του Λάμπρου, της Ντίνας, τηςΚατερίνας, χρόνια πολλά Κατερίνα μου, της αφεντιάς μου και του Αχιλλέα. Μεγάλορήμα τορήμα προχωρώ. Η Άρτα έχει μιας διεθνούς εμβέλειας ομάδα που τη βάζει στον παγκόσμιο χάρτη των Επιστημών Ζωής!
www.face-network.eu

www.itinere.eu