ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΔΡΑΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΦΟΙΤΗΤΙΚΗΣ ΜΕΡΙΜΝΑΣ ΣΤΗΝ ΑΡΤΑ”Ενημέρωση και Παρουσίαση της Σωστής Τεχνικής Πλυσίματος Χεριών”

Το Τμήμα Φοιτητικής Μέριμνας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων στην Άρτα σε συνεργασία με το Κέντρο Υγείας Άρτας θα πραγματοποιήσουν τη δράση “Ενημέρωση και Παρουσίαση της Σωστής Τεχνικής Πλυσίματος Χεριών” στις 31/10/2023, ημέρα Τρίτη και από 12.00μ.μ. έως 14.30μ.μ. στο χώρο του φοιτητικού εστιατορίου του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων στην Άρτα.

Οι εξειδικευμένες νοσηλεύτριες της δημόσιας υγείας-κοινοτικής νοσηλευτικής του Κ.Υ. Άρτας θα ενημερώσουν και θα παρουσιάσουν την σωστή τεχνική πλυσίματος των χεριών πριν την λήψη φαγητού στους φοιτητές των τμημάτων καθώς είναι ιδιαίτερα σημαντική σε περιόδους εξάρσεων των επιδημιών και του covid.

Με εκτίμηση,

Χριστίνα Ζουμπούλη /Christina Zoumpouli

Προϊσταμένη Τμήματος  Φοιτητικής Μέριμνας (Άρτα)

Διεύθυνση Φοιτητικής Μέριμνας Π.Ι.