ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΤΗΣ ΑΡΤΑΣ

Το Τμήμα Γεωπονίας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων στην Άρτα, στο πλαίσιο του ρόλου του να συμβάλει στην ανάπτυξη του πρωτογενή τομέα και των τροφίμων, καλείται να δώσει την επιστημονική οπτική του μέλλοντος, για τις καλλιέργειες, τη δενδροκομία, την κτηνοτροφία, τις ιχθυοκαλλιέργειες της Άρτας στον κόσμο των ραγδαίων αλλαγών στην αγροτική παραγωγή. Για αυτό και μετά από την ευγενική πρόσκληση του Επιμελητηρίου Άρτας συμμετέχει στο 1ο Αναπτυξιακό Συνέδριο της Άρτας που οργανώνεται από το Επιμελητήριο την Παρασκευή 18 Οκτωβρίου και το Σάββατο 19 Οκτωβρίου στο κτίριο του Επιμελητηρίου με 5 παρουσιάσεις- παρεμβάσεις που αναφέρονται στην ατζέντα του Συνεδρίου. Η συμμετοχή της ακαδημαϊκής κοινότητας είναι προφανής και ουσιαστική για την επιτυχία του Συνεδρίου.

Ο Πρόεδρος του Τμήματος

ΑΤΖΕΝΤΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 18-10