Συμμετοχή του Τμήματος Γεωπονίας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων στο 8ο Περιβαλλοντικό Συνέδριο Μακεδονίας (6 – 8 Οκτωβρίου, Θεσσαλονίκη)

Αγαπητά μέλη της ακαδημαϊκής κοινότητας,

Το Τμήμα Γεωπονίας του  Πανεπιστημίου Ιωαννίνων συμμετείχε στο 8ο Περιβαλλοντικό Συνέδριο Μακεδονίας (6 – 8 Οκτωβρίου, Θεσσαλονίκη) με τις εξής αναρτημένες ανακοινώσεις  (poster):

Α) ΒΙΟΡΟΦΗΤΙΚΟ ΥΛΙΚΟ ΠΡΟΕΡΧΟΜΕΝΟ ΑΠΟ ΚΑΡΠΟΥΣ ΤΟΥ PYRACANTHA C. ΩΣ ΜΕΣΟ ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΣΗΣ ΤΩΝ ΕΔΑΦΟΫΔΑΤΙΚΩΝ ΠΟΡΩΝ. ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΗΣ ΧΡΩΣΤΙΚΗΣ ΜΠΛΕ ΤΟΥ ΜΕΘΥΛΕΝΙΟΥ

Λ. Τσιαντούκα,  Π. Χασκής, Π. Tσόλης, Παντελής, Ι. Ιωαννίδης, Ι. Πασχαλίδης, Γ. Πατακιούτας Γεώργιος, Ι. Αvαστόπουλος Ιωάννης, και Π. Μπέζα

και

Β) ΠΡΟΣΡΟΦΗΤΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΑΓΡΟΤΙΚΑ ΥΠΟΛΕΙΜΜΑΤΑ ΚΑΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΣΗ  ΥΓΡΩΝ ΑΠΟΒΛΗΤΩΝ ΑΠΌ ΧΡΩΣΤΙΚΕΣ

Χασκής Π., Μπέζα Π., Τσώλης Π., Μπανάσιου Κ., Σφακιανάκης Χ., Τσιαντούκα Λ. , Μπαρζτώκα Θ. , Ιωαννίδης Ι., Πασχαλίδης Ι. και Αναστόπουλος Ι.

Οι εργασίες προέρχονται από τις (μετα)πτυχιακές που έχουν πραγματοποιηθεί στα εργαστήρια α) Εδαφολογίας και β) Χημείας, με συν-επιβλέποντες καθηγητές τους : κα Παρασκευή Μπέζα και κο Ιωάννη Αναστόπουλου.

Θερμά συγχαρητήρια στους συναδέλφους/φοιτητές μας για την ποιότητα των εργασιών και τον ιδιαίτερο ζήλο που επέδειξαν.

Στον παρακάτω σύνδεσμο, βρίσκονται οι περιλήψεις του συνεδρίου (Βλ. Συνημμένα αρχεία, BOOK of ABSTRACTS):

Με εκτίμηση,

Παρασκευή Μπέζα επικ. Καθηγήτρια