ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

Σας προσκαλούμε στο ΣΥΝΕΔΡΙΟ του ΣΕΒΕΚ με θέμα : “Η Βιομηχανία κρέατος σε ένα απαιτητικό αύριο. Τάσεις και ευκαιρίες ανάπτυξης»,το Σάββατο 12 Οκτωβρίου 2024 (από 10.00 π.μ έως 6.00 μ.μ) στο ξενοδοχείο GRAND SERAI, Ιωάννινα, (ελεύθερη συμμετοχή), στο οποίο συμμετέχει και το Τμήμα Γεωπονίας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων.

φω

Θα αναπτυχθούν όλα τα τρέχοντα και επίκαιρα θέματα του τομέα κρέατος, με έμφαση στην Βιομηχανία κρέατος, παρασκευασμάτων και προϊόντων αυτού.
Η θεματολογία του Συνεδρίου θα αναπτυχθεί σε 4 πάνελ συζήτησης, στα οποία συμμετέχουν τεχνοκράτες, πανεπιστημιακοί, εκπρόσωποι συναρμόδιων φορέων και επιχειρηματίες ως ακολούθως:
Η υπεραξία του κρέατος και η συμβολή της βιομηχανίας του στην ελληνική οικονομία, εργαλεία χρηματοδότησης και συμβουλευτική για την ενίσχυση της βιομηχανίας.
Κρέας, πρωτογενής τομέας, βιομηχανία μεταποίησης κρέατος και περιβάλλον, αειφορία και βιωσιμότητα.
Η διασφάλιση ποιότητας, η καινοτομία και οι σύγχρονες τεχνολογίες στην παραγωγική διαδικασία
Διατροφική αξία & Γαστρονομία κρέατος. Συσκευασία και επισήμανση προϊόντων κρέατος.
Συνημμένο το αναλυτικό Πρόγραμμα.
Όσοι ενδιαφέρονται να το παρακολουθήσουν πρέπει να επιβεβαιώσουν τη συμμετοχή τους στο sevek@sevel.gr