Με ένα σμπάρο δυο τρυγόνια. Νέα δημοσίευση της ερευνητικής μας ομάδας των εργαστηρίων Υγείας των Ζώων και Επιστήμης Ζωικής Παραγωγής σε επιστημονικό περιοδικό για τη σημασία του ζωικού ιστού από τον οποίο απομονώνουμε κολλαγόνο για τις ιδιότητες που θέλουμε να επιδείξει το κολλαγόνο σε ιατροτεχνολογικές συσκευές. Τη χαρά της δημοσίευσης διαδέχθηκε η χαρά της επίσκεψης του Αντιπρύτανη του Γεωπονικού Πανεπιστημίου Αθηνών στο Τμήμα μας στην Άρτα για να οργανώσουμε νέα ερευνητικά κατορθώματα. Τον ευχαριστούμε πολύ για τη συνεργασία που έχουμε στα περιβαλλοντικά αποτυπώματα της κτηνοτροφίας από το 2008.