Δημοσίευση βιβλιογραφικής ανασκόπησης με τίτλο «Microplastics and disposable face masks as “Trojan Horse” for radionuclides pollution in water bodies – A review with emphasis on the involved interactions», στο έγκριτο επιστημονικό περιοδικό ‘’Sustainable Chemistry for the Environment” (Elsevier)

Αξιότιμα και αγαπητά μέλη της επιστημονικής κοινότητας,

Στα πλαίσια συνεργασίας του Τμήματος Γεωπονίας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων με εκλεκτούς συναδέλφους διαφόρων  εκπαιδευτικών ιδρυμάτων/ερευνητικών ινστιτούτων  (Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο, Πανεπιστήμιο Κύπρου, ΕΚΕΦΕ  «Δημόκριτος» και Ινστιτούτο Εδαφοϋδατικών Πόρων ΕΛΓΟ – ΔΗΜΗΤΡΑ), προέκυψε η παρακάτω  δημοσίευση:

Title: Microplastics and disposable face masks as “Trojan Horse” for radionuclides pollution in water bodies – A review with emphasis on the involved interactions

Authors: I. Ioannidis*, V. Kinigopoulou*, D.A. Giannakoudakis*, M. Arkas, I. Anastopoulos, K.S. Triantafyllidis, I. Pashalidis

Η εργασία είναι ανοιχτής πρόσβασης και βρίσκεται στον παρακάτω σύνδεσμο:

Με εκτίμηση,

Ιωάννης Αναστόπουλος